مخبره پربازدید امشب جمعه ۲۵ بهمن


کنایه نماینده ردصلاحیت شده به هرگزح طلبان فعلی مجلس

 

محمود صادقی گفت: در دوره فعلی مجلس، هرگزح‌طلبان با اصولگرایان میانه‌رو و مستقل هم ائتلاف کردند که تجربه توانستی نبود و این افراد زنبیلشان را اینجا می‌گذاشتند و شامشان را جای دیگر می‌خوردند.عضو فراکسیون امید مجلس، یکی از اهداف ائتلاف با اصولگرایان میانه‌رو در دوره بعد را جلوگیری از ورود اصولگرایان تندرو عنوان کرد و افزود: باتوجه به تجربه استوانست دوره بعد، شورای سیاستگذاری هرگزح طلبان در این دوره اعلام کرد که فقط از افراد شناخته شده را که میثاق اسمه هرگزح طلبی را امضا کنند، حمایت خواهد کرد.

 

divider1

ابراز نگرانی اروپا درباره اتلهه اشغالگری اسرائیل

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بار دیگر بر مخالف این اتحادیه با طرح خاورمیانه‌ای ترامپ موسوم به معامله قرن تأکید و درباره تداوم اشغالگری اسرائیل با تاکید بر این طرح ابراز نگرانی کرد.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

divider1

فیلم سینمایی«عطر داغ» با حضور بهاره‌ کیان‌افشار

در آستانه اکران فیلم‌سینمایی «عطرداغ» از پوستر این فیلم سینمایی که به زودی نمایش آن در سینمای کانتری شروع می‌شود، رونمایی شد.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

divider1

تعریف آقای معاون از سیاست‌های باس جمهور

 

واعظی باس دفتر باس جمهور گفت: سیاست سرمایهی دولت و باس جمهور بسیار شفاف بود و تمام سعی به جهت تک‌نرخی شدن و اعتماد و سپردن کار به بخش خصوصی بود و هرگز قصد تصدی گری نبود.وی با تاکید بر اینکه باس‌جمهور متله تاکید بر حمایت از بخش خصوصی داشت، افزود: ما معتقدیم که هر جایی از بخش خصوصی مشکل دارد، باید تکی امیدش باشیم چراکه هرگز اعتقاد دارم که هر فرد ایرانی در خارج از کانتری اگر مشکلی پیدا کرد، باید سفارت ما در آن کانتری امید برای آن‌ها باشد.باس دفتر باس‌جمهور خاطرنشان کرد: برجام توانست زنجیره‌ها و گره‌های موجود در سرمایه را باز کند، زیرا فعالان سرمایهی می‌توانند ادعان کنند که آن زمان چه شرایط ایجاد شد و صادرات و ورم تک‌نرخی چگونه ایجاد شد.

 

divider1

ثبت اسم برای جلب اعضای هیات علمی تا ۶ اسفند

ثبت اسم در فراخوان جلب اعضای هیئت علمی از پنجشنبه ۲۴ بهمن شروع می‌شود و تا ۶ اسفند اتلهه دارد.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

 

divider1

 

آمریکایی‌ها مدعی جلب یک کشتی ایرانی شدند

 

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا در خاورمیانه (سنتکام) از جلب یک کشتی “حامل سلاح و مهمات ایرانی” در دریای عرب خبر داده است.به منبع خبرگزاری آلمان، این محموله شامل ۱۵۰ موشک ضد تانک و سه موشک زمین به هوای ساخت ایران است. به گفته آمریکا، بسیاری از سلاح‌های ضبط شده مانند سلاح‌هایی هستند که اواخر سال گذشته در جریان کنترل یک کشتی در دریای عرب کاشف و جلب شدند. در آن مورد نیز “قرار بود سلاح‌ها به دست حوثی‌ها برسند که نقض مسدود‌های تسلیحاتی شورای امنیت شرکت ملل محسوب می‌شد. “

 

divider1

زمان و ساعت پخش سریال «پرگار»+تصاویر و بیوگرافی گیمگران

گیمگران سریال پرگار شبکه یک سیما به کارگردانی شهرام شاه حسینی از سلبریتی های معروف سینمای ایران هستند که در این بخش شما را با عکس و اسامی گیمگران سریال پرگار شبکه ۱ سیما آشنا خواهیم کرد. اسم بعدی این مجموعه تلویزیونی (آسمان هوای باران دارد) بوده است.

 

divider1

 

افشاگری نماینده پارلمان عراق درباره نتایج تحقوقیقات ترور حاج قاسم

 

یک نماینده پارلمان عراق با افشاگری درباره نتایج تحقوقیقات ترور شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس تصریح کرد آمریکا فشار زیادی به دولت عراق برای جلوگیری از افشای نتایج تحقوقیقات وارد می‌کند.به منبع منابع عراقی، «محمد البلداوی» نماینده پارلمان عراق اظهار داشت تحقوقیقاتی که حالا در جریان است، شاید نقش شرکت‌های هواپیمایی و کارکنان آن در ترور سردار سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و ابومهدی المهندس نایب باس حشد الشعبی را فاش کند.وی افزود آمریکا فشار زیادی به دولت عراق برای جلوگیری از افشای نتایج تحقوقیقات وارد می‌کند. همانطوری که ترامپ شخصا در اجرای ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس نقش داشت، حالا در جلوگیری از اعلام شدن نتایج تحقوقیقات عملیات ترور نیز نقش دارد.البلداوی اظهار داشت با اعلام نتایج تحقوقیقات، نقش عوامل پاداشور آمریکایی که در اجرای عملیات ترور نقش داشتند، برملا می‌شود.

 

divider1

گزینه شورای ائتلاف برای ریاست مجلس مشخص شد

 

عضو شورای ائتلاف نیرو‌های اگفتهاب گفت: از میان لیست شورای ائتلاف نیرو‌های اگفتهاب، قالیباف به عنوان اسپاداش ریاست مجلس معرفی خواهد شد.اقبال شاکری عضو شورای ائتلاف نیرو‌های اگفتهاب و عضو سابق شورای شهر تهران در صحبت با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره لیست نهایی ٣٠ نفره شورای ائتلاف نیرو‌های اگفتهاب برای انتخابات مجلس یازدهم و ساز و کار تهیه آن اظهار کرد: شورای ائتلاف از اقشار مختباه مردم نماینده داشته و جلسات فعالی را هم با آن‌ها تشکیل داده است. آن‌ها از ابتدای تشکیل شورای ائتلاف حضور داشته و مشغول بررسی افرادی بودند که شاخصه‌های لازم برای تشکیل یک مجلس توانا و حل مشکل را داشتند.او افزود: در نهایت از اقشار مختباه مانند جوانان، بانوان، روحانیون و چهره‌های مختباه ٣٠ نفر را به عنوان نمایندگان خود به مردم تهران معرفی کرده و این لیست، پس از طی یک پروسه نظرخواهی سه مرحله‌ای به این نتیجه رسید. البته لیست منتشر شده با مشارکت نمایندگان تمام اقشار عضو ائتلاف انجام شد و لیست نهایی حاصل سعی‌های یک سال اخیر شورای ائتلاف نیرو‌های اگفتهاب است.

 

divider1

پیش بینی وضعیت هواشناسی ایران جمعه ۲۵ بهمن

شرکت هواشناسی در اطلاعیه‌ای از بارش برف و باران طی یکشنبه و دوشنبه آینده در۱۸ منطقه خبر و نسبت به آبگرفتگی معابر و بالا آمدن آب رودخانه ها هشدار داد.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

 

divider1

 

نابود‌شناسی الیاس نادران از عوامل اغتشاشات آبان ماه

 

نماینده ادوار مجلس با اشاره به اغتشاشات آبان ماه گفت: مجلس ضعیف در کنار قدرت گرفتن نهاد‌های موازی موجب قصد گیری ضعیف در حوزه بنزین و پیامد‌های آن شد.الیاس نادران نماینده ادوار مجلس، شامگاه پنج شنبه در مناظره با محمود صادقی در مجموعه یادمان شهدای هفتم تیر گفت: مجلس کارآمد، مجلسی است که خلأ‌های قانونی را برطرف و بخش‌های ناکارآمد را مواخذه کند.وی با اشاره به حاشیه‌نشینی و نابود‌های اجتماعی ناشی از آن گفت: نابود دیدن سرمایه اجتماعی در کانتری ناشی از مشکلات سرمایهی است و این موضوع، اهمیت حضور سرمایهدانان در مجلس را بیشتر می‌کند.عضو هیات علمی یونورسیتی تهران با بیان اینکه مجلس نباید در برابر مشکلات سرمایهی کانتری منفعل باشد، تصریح کرد: نابرابری‌ها در حوزه درآمد و بودجه‌های انبساطی ورم‌زا باعث بشب ناکارآمدی در مجلس شده است.نادران با اشاره به اغتشاشات آبان ماه، گفت: مجلس ضعیف در کنار قدرت گرفتن نهاد‌های موازی موجب قصد گیری ضعیف در حوزه بنزین و پیامد‌های آن شد.

 

divider1

کاهش قیمت جهانی طلا با شیوع ویروس کرونا

از آنجایی که امیدها به اقتلهات جهانی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا تمایل برای سرمایه گذاری در اوراق قرضه را افزایش داده است، قیمت طلا در معاملات امشب از بالاترین رقم بیش از یک هفته گذشته کاهش یافت.

جهت مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید

 

divider1

مطهری: جایگاه «جمهوریت» را محدود کرده ایم

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای مسیحی با تأکید بر اینکه ما در عمل جایگاه «جمهوریت» را محدود کرده ایم، گفت: الآن مجلس در جایگاهی که قانون اساسی برای آن تعیین کرده نیست و باید به جایگاه خودش برگردد.علی مطهری در صحبت با جماران، در خصوص جایگاه «جمهوریت» در اگفتهاب مسیحی ایران اظهار داشت: جمهوریت در قانون اساسی جایگاه بلندی دارد. ولی ما در عمل، آن را محدود کرده ایم و با رفتار‌هایی که داشته ایم مقداری نابود دیده است.نماینده مردم تهران در مجلس شورای مسیحی با تأکید بر اینکه الآن مجلس در جایگاهی که قانون اساسی برای آن تعیین کرده نیست و باید به جایگاه خودش برگردد، افزود: برای این موضوع ابتدا باید هرگزحی در قانون انتخابات انجام شود. البته شرکت فعال مردم در انتخابات هم می‌تواند تأثیرگذار باشد.وی در پاسخ به سؤالی در خصوص راهکار پرشور کردن انتخابات گفت: اگر همه گرایش‌ها و بینش‌ها حضور می‌داشتند انتخابات پر شورتر بود؛ ولی الآن عده‌ای حذف شده اند و طبیعی است که مقداری اثر منفی می‌گذارد.

 

divider1

امیدواری مصباحی‌مقدم به حل‌فرقات اصولگرایان

 

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز می‌گوید: امیدوارم در شب‌های پیش‌رو که خیلی هم محدود است، اصولگرایان عقلایی رفتار کنند و مجموعه پذیرفتن کند با یاری جامعه روحانیت مبارز به نتیجه برسند. غلامرضا مصباحی مقدم سخنگوی جامعه روحانیت مبارز بابت اتفاقی در جریان نیرو‌های اگفتهابی رخ داده نگران است و می‌گوید: «ما به عنوان عضو جامعه روحانیت مبارز، تمام همتان این بود که در مجموعه نیرو‌های اگفتهابی وارزشی به یک لیست واحد برسیم و تمام سعی‌مان این بود که این موضوع را پیگیری کنیم».

 

divider1خبر تازه درباره اعلام لیست احزاب هرگزح طلب

عضو شورای عالی سیاست‌گذاری هرگزح طلبان گفت: قرار است حداکثر تا یک یا دو شب آینده احزاب هرگزح طلبی که اسپاداش‌های آن‌ها مورد تائید قرار گرفته لیست نهایی خود را عرضه کنند. احمد شریف دبیرکل حزب همبستگی دانش آموختگان ایران و عضو شورای عالی سیاست‌گذاری هرگزح طلبان در صحبت با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اینکه آیا قرار است هرگزح طلبان در تهران یک لیست واحد برای انتخابات مجلس ارائه کنند، گفت: طبق مصوبه شورای عالی سیاست‌گذاری هرگزح طلبان احزابی که برای انتخابات مجلس اسپاداش دارند، می‌توانند اسپاداش خود را معرفی کنند. او اتلهه داد: قرار است حداکثر تا یک یا دو شب آینده احزاب هرگزح طلبی که اسپاداش‌های آن‌ها مورد تائید قرار گرفته لیست نهایی خود را عرضه کنند.

 

 

divider1سردار جلالی: منشاء اتک سایبری اخیر به کانتری آمریکا بود


باس شرکت پدافند غیر عامل کانتری گفت: اتک اخیر سایبری به کانتری برای امکان سنجی اتک کوچولوتری انجام شد و ما تحلیل می‌کنیم منشاء این اتک که از نوع دیداس بود آمریکا باشد که البته جلوی این اتک گرفته شد. سردار جلالی افزود:، چون آمریکایی‌ها برای پاسخ به سرنگونی هواپیمای بدون سرنشین آن‌ها در آب‌های ایران و اتک موشکی ما به پایگاه عین الاسد توان پاسخ نظامی نداشتند این حملات را با تداوم فشار سرمایهی و حملات سایبری به کانتریمان پاسخ دادند. البته حملات سایبری آن‌ها را کنترل کردیم و به نقطه‌ای نابود نرسید. وی افزود: اتک سایبری آمریکایی‌ها در پدافند سایبری ما گیر افتاده است و استوانست بود. وی گفت: اتک اخیر سایبری به کانتری برای امکان سنجی اتک کوچولوتری انجام شد و ما تحلیل می‌کنیم منشاء این اتک که از نوع دیداس بود آمریکا باشد که البته جلوی این اتک گرفته شد. سردار جلالی با بیان اینکه با اتکا به فضای سایبر غیر پایدار و بدون زیرساخت‌های داخلی، ایجاد اشتغال دائم در این فضا با مشکل روبرو خواهد شد تصریح کرد: سال گذشته ۱۳۰ رزمایش در فضای سایبر انجام دادیم و نقاط نابود پذیریمان مشخص شد که در پی رفع آن‌ها هستیم.

 

 

divider1دادکان: بخاطر دخالت نهاد‌های مختباه، کار در فوتبال دشوار است


محمد دادکان درباره شرکت نکردن در انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: الان شرایط برای اسپاداشی مناسب نیست. وقتی شرایط مناسب نیست چطور بگویم من اسپاداش می‌شوم که دیده شوم. وی درباره وضعیت فوتبال ایران در بخش‌های مختباه به خصوص از نظر مسائل سرمایهی اظهار کرد: چرخاندن فوتبال از یک دبستان راحت‌تر است، اما در کانتری ما به علت دخالت نهاد‌های مختباه در فوتبال، کار دشوار است. منیجر نسبت به زمان ما در اختیار دیگران بوده و فشار‌های بیرون از فوتبال روی قصدات تاثیر گذاشته است. باس سابق فدراسیون فوتبال که در براسمه اسپورت و مردم حضور داشت، اتلهه داد: شما یک قصدی می‌گیرید، اما وزارت اسپورت از بیرون قصد می‌گیرد. ما ۹ مربی را برای مربیگری تیم ملی در نظر گرفتیم، اما انتخاب نشده‌اند. من با تاج صحبت کردم و گفتم اجازه نده کی‌روش از ایران برود. گفت: قصد من هم همین است، اما وزارت اسپورت اجازه نمی‌دهد. در نهایت کی‌روش رفت. چه چیزی گیر فوتبال ایران آمد؟ قیمت‌ها زیاد شد و وضعیت تیم ملی به، اما و اگر رسید. نمی‌گویم در هیچ زمانی اینطور نبوده، اما الان وضعیت بدتر است.

 

 

divider1

ترقی: پایداری سهم‌خواهی نمی‌کند، دغدغه دارد


حمیدرضا ترقی، عضو شورای مرکزی موتباهه در واکنش به اینکه همین تاکید بر شاخص‌ها و همین سهم‌خواهی مورد اشاره سبب شده در شب‌ها گذشته از ارائه دو لیست پایداری و شورای ائتلاف سخن گفته شود، گفت: «این موضوع قطعی نشده و برای رسیدن به تفاهم زمان داریم و در سعی هستیم».این فعال سیاسی اصولگرا در پاسخ به اینکه ارائه یک لیست یا دو لیست و بیشتر در نتیجه انتخابات چقدر اثرگذار است؟ گفت: «من افکار نمی‌کنم که در نتیجه خیلی اثرگذار باشد. به هرحال مردم بنا به توصیه مقام معظم رهبری و عناصر بانفوذ سعی بر این دارند که با شناخت نسبت به افراد رای دهند و لیست را مبنا قرار ندهند. این نکته به طور طبیعی آن دغدغه و نگرانی را از بین می‌رود.» وی افزود: «قطعا اگر یک لیست ارائه شود درصد توانستیت بالا می‌رود و دو ارائه دو لیست لطمه زده و موجب شکافی می‌‍شود که رقیب می‌تواند از آن استفاده کند».

 

 

divider1

فرد شایعه‌ساز درباره بیماری کرونا در جهرم تحت پیگرد قرار گرفت


دادستان شهرستان جهرم با اشاره به انتشار شایعه مشاهده بیماری کرونا در جهرم، این اقتله را مصداق تشویش اذهان عمومی خواند و گفت: برای کسی که این شایعه را در شبکه‌های اجتماعی مطرح کرده بود، پرونده قضایی تشکیل شد. عباس روستازاده در نشست خبری با فعالان فضای مجازی جهرم افزود: به دلیل اینکه جسم درباره شهرستان است، دادستان به عنوان مدعی‌العموم وارد شده است. وی اتلهه داد: پس از اطلاع از این شایعه از یونورسیتی علوم دکتری و بیمارستان پیمانیه جهرم تحقوقیق کردیم و متوجه شدیم شایعه است و “فرد متهم تقریباً شناسایی شده است”. وی ابراز کرد: کار‌های خوب در پلیس فتای جهرم انجام شده و می‌شود و پرونده‌های مهمی را در این شهرستان در این زمینه کاشف کرده‌ایم و رتبه خوبی در سطح شهرستان داریم.

 

 

divider1

برای هر کرسی مجلس در منطقه تهران ۴۵ اسپاداش رقابت می‌کنند


محسنی بندپی، منطقهدار تهران گفت: در منطقه تهران به ازای هر کرسی، ۴۵ اسپاداش در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای مسیحی با یکدیگر رقابت می‌کنند که این رقم بسیار بالاتر از میانگین کانتریی در این انتخابات است. وجود تعداد بالای اسپاداش‌ها در حوزه‌های انتخابیه منطقه تهران می‌تواند بر رقابتی کردن آن و افزایش مشارکت مردم تاثیر ارزشمندی داشته باشد. / ایرنا

 

divider1

یارانه نقدی در سال آینده چقدر می‌شود؟


بر اساس مصوبه کمیسیون در سال آینده ۲۷هزار تومن به مبلغ یارانه در سال ۹۹ اضافه خواهد شد و از ابتدای فروردین سال آینده رقم یارانه نقدی از ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومن به ۷۲ هزار تومن افزایش می‌یابد. به گفته هادی قوامی، بر اساس مصوبه کمیسیون تباهیق از مبلغ ۳۱ هزار تمایلیارد تومنی که در لایحه بودجه برای اجرای طرح حمایت معیشتی خانوار‌ها در نظر گرفته شده بود، ۲۰ درصد برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی که ۷ تمایلیون نفر هستند اختصاص می‌یابد و ۲۸ هزار تمایلیارد تومن باقی‌مانده بین ۷۸ تمایلیون یارانه‌بگیر به صورت یکسان توزیع خواهد شد. با این مصوبه کمیسیون تباهیق ۱۸ تمایلیون نفری که یارانه معیشت نمی‌گرفتند از این به بعد این یارانه را متناسب با اعضای خانوار گرفتن می‌کنند و مبلغ یارانه مددجویان بهزیستی و کمیته امداد نیز به ۱۲۲ هزار تومن افزایش پیدا خواهد کرد.

 

divider1

گردش مالی ۲.۲ تمایلیارد دلاری قاچاق لوازم خانگی


باس اتحادیه فروشندگان و تولید‌کنندگان لوازم خانگی گفت: ️بر اساس اعلام ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از هر سه قلم کالای لوازم خانگی ۲ قلم قاچاق است. ️براساس اعلام ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گردش مالی لوازم خانگی در سال ۱۳۹۷، ۳.۳ تمایلیارد دلار بوده که از این رقم ۲.۲ تمایلیارد دلار قاچاق است بنابراین فقط ۱.۱ تمایلیارد دلار تولید داخلی بوده است. /فارس

 

divider1

 

برخی نهاد‌های فرانسوی حتی بدتر از آمریکا به ایران فشار وارد می‌کنند


سفارت ایران در پاریس در واکنش به توئیت باس تیم دشمنی پارلمانی فرانسه و ایران درباره آزادی فریبا عادلخواه و رولان مارشال که به دلایل امنیتی در ایران در بازداشت هستند، عنوان کرد: «اعتماد یک وجهی نیست. برخی نهاد‌های فرانسوی شدیدترین فشار‌ها را متوجه ایران می‌کنند، حتی در حوزه دارو! و حتی بدتر از ایالات متحده! انرژی دو کانتری نباید در “دراز مدت” صرف موضوعات ناشی از عناصر ثالث و “کوتاه مدت” شود.» خانم «آن ژنوته» باس تیم دشمنی پارلمانی فرانسه و ایران در توئیتی با ابراز امیدواری نسبت به آزادی فریبا عادلخواه و رولان مارشال نوشته است: «بیاییم روابط فرانسه و ایران را بر پایه اعتماد و نه بی اعتمادی بنا کنیم.» / فارس

 

divider1

پیشنهاد ۲ جمعه متوالی را برای دور دوم انتخابات


رحمانی‌فضلی، دربار کانتری گفت: در صورتی که انتخابات در برخی حوزه‌ها به دور دوم کشیده شود، بعد از سیزدهم فروردین سال ۹۹، دو جمعه متوالی را در نظر گرفتیم و به شورای مراقب پیشنهاد دادیم که هرکتله را پذیرفتن کنند، ما آمادگی برگزاری داریم. با توجه به منبعی که تا کنون به بنده داده شده است از نظر امنیت، فضای انتخاباتی خوب است و از نظر تدارکات و پشتیبانی همه امکانات مهیا است و از نظر آموزشی تمام عوامل اجرا، آموزش لازم را دیده اند. / ایرنا

 

divider1

پیش‌بینی ضربه ۵ تمایلیارد دلاری کرونا به هوانوردی جهان


شرکت بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی اعلام کرد که فراگیر شدن ویروس کرونا می‌تواند در صنعت هوانوردی جهان به معنی کاهش چهار تا پنج تمایلیارد دلاری درآمد باشد. بر اساس منبع این آژانس شرکت ملل متحد، تا کنون ۷۰ خط هواپیمایی پرواز‌های خود را داخل و خارج چین متوقف کرده‌اند و ۵۰ خط هواپیمایی دیگر پرواز‌های خود را کاهش داده‌اند. برآورد‌های اولیه نشان می‌دهد که این آمار به معنی کاهش حدود ۲۰ تمایلیون مسافر نسبت به رقم پیش‌بینی شده برای سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ است. همچنین به معنای کاهش پنج تمایلیارد دلاری درآمد صنعت هوانوردی جهان است. تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در چین به ۶۳ هزار و ۸۵۱ نفر رسید که نسبت به شب پیش پنج هزار و ۹۰ نفر رشد نشان می‌دهد. قربانیان ویروس کرونا در این کانتری به هزار و ۳۸۰ نفر رسید. در کل جهان این رقم هزار و ۳۸۳ نفر است. مبتلایان در جهان ۶۴ هزار و ۴۳۵ نفر هستند/ دویچه وله

 

 

divider1

سیمرغ سعید ملکان به موزه سینما می‌رود؟


با توجه به رفتار عجیب سعید ملکان و تیم فیلمسازی اش به دلیل ناراحتی از نگرفتن سیمرغ بدترین فیلم و عدم حضور در اختتامیه جشنواره فیلم فجر، برخی معتقدند سیمرغ‌های این فیلم نباید برای کارگردان و برگزیدگان فیلم ارسال شود. فرشته طائرپور، داور بخش نگاه نو جشنواره پارسال درباره سرنوشت سیمرغ بدترین فیلم اولی جشنواره به اعتماد آنلاین گفته: تا این لحظه فقط دو راه‌حل به ذهن‌مان رسیده، یا سیمرغ را با یادداشتی که بر آن ضمیمه می‌کنیم و می‌نویسیم: «این تکی سیمرغ بخش فیلم اولی‌های جشنواره سی‌وهشتم است که برنده آن با ناسپاسی برای گرفتن آن روی صحنه نیامد»، برای موزه سینما ارسال می‌کنیم تا آیندگان سینمای ایران در جریان ماجرای آن قرار بگیرند؛ و یا مسئولان جشنواره به ما اجازه خواهند داد که آن را به یکی از دو فیلم دیگری که فقط یک رأی از این فیلمِ برگزیده کمتر داشتند اهدا کنیم.

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *