ماموریت کوچولو فرهاد مجیدیبه منبع خبرنگار هادیش و به گفته از نود: چند هفته بعد قرار بود مهمترین دوئل شخصی گیم الاهلی و استقلال، تقابل عمرالسومه و شیخ دیاباته باشد. سومه سال‌هاست در فوتبال شرق می‌درخشد و تبدیل به یک مهاجم کوچولو شده و شیخ دیاباته هم با ورود به فوتبال شرق، توانسته جایگاه محکمی برای خودش بسازد. مصدومیت هر دو نفر آن‌ها، این تقابل را از بین برد. با این حال الریاضیه عربستان اعلام کرده سومه به تمرینات تیمی برگشته و می‌تواند مقابل استقلال به میدان برود. خبری که اگر صحت داشته باشد، مهمترین چالش را برای خط دفاع استقلال ایجاد خواهد کرد.

 

سومه که ۴ گیم اخیر الاهلی در جام‌های مختباه را بخاطر مصدومیت از بین داده، پیش از مصدومیت فرم فوق العاده‌ای داشت. او در ۵ گیم آخر الاهلی ۷ گل زده بود و در تمام مسابقات هم توانست، دروازه حریفان تیمش را باز کند. الهلال، ابها و الرائد در لیگ و الفیحا و الوحده در جام حذفی، قربانیان زلاتان شرق بودند. الاهلی در گیم‌های اخیر، بدون سومه هم با درخشش بلایلی، آمار گلزنی خوبی داشت اما دردسرشان اینجا بود که بلایلی هم مصدوم شد و گیم اول الاهلی در لیگ قهرمانان را از بین داد.

حالا با برگشت سومه، خط دفاع استقلال کار سختی مقابل الاهلی خواهد داشت. مجیدی دوران تازه‌اش روی نیمکت استقلال را با دو کلین شیت پیاپی مقابل الکویت و الریان شروع کرد اما سه گیم بعدی از نفت مسجدسلیمان، پرسپولیس و الشرطه گل خورد. مدافعین این تیم برای برای نتیجه گرفتن مقابل الاهلی و متوقف کردن یکی از بدترین مهاجمان شرق، باید نمایش بدون نقصی ارائه دهند و اشتباهات گیم با الشرطه را دوباره نکنند.

سومه تا امشب مقابل سه تیم ایرانی یعنی پرسپولیس، تراکتور و نفت قرار گرفته و مجموعا ۷ گل به آن‌ها زده است. جالب اینجاست دو برد پرسپولیس و یک برد نفت مقابل الاهلی، در گیم‌هایی رقم خورده که آن‌ها توانسته‌اند سومه را مهار کنند و جلوی گلزنی او را بگیرند. تجربه‌ای که راه توانستیت مقابل الاهلی را، به استقلال هم نشان می‌دهد.

 آیا این خبر مفید بود؟


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *