شمشیر بران ویروس کرونا بر غول‌های تکنولوژی


به منبع خبرنگار هادیش و به گفته از ایسنا : هم زمان با شیوع گسترده ویروس هولناکناک و کشنده کرونا در چین و مناطق گسترده ای از شرق شرق و سایر کانتریهای جهان و اعلام وضعیت اضطراری از سوی شرکت دکتری جهانی، بسیاری از شرکت‌های تکنولوژی و تولیدکننده موبایل فعال در چین با افت قابل توجهی در میزان فروش گوشی‌های هوشمند مواجه شدند.

حالا بر اساس منبع وب سایت channelnewsasia، شرکت چینی هواوی که بدون شک یکی از کوچولوترین شرکت های تکنولوژی، مخابراتی و تولیدکننده موبایل به شمار می رود و سهم قابل توجهی از بازارهای جهانی را به خود اختصاص داده است، متحمل بیشترین ضرر و زیان مالی و تبعات منفی ناشی از شیوع گسترده ویروس کرونا خواهد شد؛ به گونه ای که کارشناسان و تحلیلگران فعال در موسسه تحقوقیقاتی کانترپوینت برآورد و اعلام کرده اند که این مساله می تواند جایگاه دوم هواوی از لحاظ میزان فروش گوشی هوشمند در بازارهای جهانی را به مخاطره بیاندازد و به راحتی جای خود را با اپل که بعد از آن در رتبه سوم جای گرفته است، عوض کند.

پیش‌تر بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری، برآورد و اعلام کرده بودند که شیوع گسترده ویروس کرونا در چین می‌تواند چرخ سرمایه این کانتری را که بدون شک یکی از کوچولوترین قطب‌های تجارت، صنعت و سرمایه جهان به شمار می رود، از کار بیاندازد.

ویروس کرونا تحالا موجب تعطیلی تعداد کثیری از کارخانه های کوچولو و فعال مستقر در چین شده و همین امر میزان تولید و فروش محصولات مختباه از جمله خودرو، گوشی هوشمند و دستگاه‌های الکترونیکی را به شدت کاهش داده است. شب گذشته بود که مدیر ارشد اجرایی شرکت شیائومی، به عنوان یکی دیگر از تولیدکنندگان چینی موبایل از تمامی شرکت‌های این حوزه درخواست کرده بود که کار و فعالیت خود را از سر بگیرند و اجازه ندهند نگرانی های مربوط به شیوع این ویروس سرمایه آن‌ها را فلج کند. 

ویروس کرونا بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده در رویترز، تحالا جان بالغ بر ۱۴۰۰ نفر را در چین گرفته و بیش از ۵۰ هزار نفر را در کانتریهای مختباه مبتلا کرده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *