۱۲هزار قطعه در فولاد و معدن توسط چادرملو بومی‌سازی شد
به منبع هادیش به گفته از روابط عمومی چادرملو، محمود نوریان در دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران گفت: شرکت‌ها باید برای کسب دانش و تکنولوژی فعالیت داشته باشند اما به شرطی که شرکت‌های کوچولو داشته باشیم اما با شرایط فعلی سیاسی و سرمایهی تشکیل شرکت‌های ۱۰۰درصد خصوصی بعید است و شرکت‌های خصولتی می‌توانند خوب فعالیت کنند.

وی اتلهه داد: شرکت‌های داخلی رشد پیدا کردند و در زمانی که امکان صادرات به کانتریهای اروپایی مانند متسو وجود داشت این کار انجام شد.

وی با اشاره به اینکه از شبهای اولی که چادرملو به ساخت قطعات پرداخت در جهت پیشبرد اهداف خود شرکت‌هایی از داخل چادرملو ایجاد شد که می توان به فکور صنعت اشاره کرد گفت: ظرفیت تولید ۱.۷ تمایلیون تن بود که ۱.۴ تولید می کردیم و حالا آن را به ۲.۱ تمایلیون تن رساندیم و حالا ۱۲ هزار قطعه در فولاد و معدن را بومی سازی کردیم.

وی در اتلهه افزود: قطعه سافت سنگ شکن با ظرفیت بالا را تولید کردیم که بعدا از متسو گرفته می شد و ۱۵۴۰ قطعه در کنسانتره سازی بومی سازی شده است

وی افزود: با توجه به آنکه نگهداری دیواره‌ها در معادن روباز از اهمیت زیادی برخوردار است از سیستم رئورادار برای کنترل psta برای اولین بار در معادن ایران از این سیستم استفاده می‌کنیم.

وی در اتلهه افزود: با توجه به آنکه در منطقه‌ای زندگی می‌کنیم که آب از اهمیت زیادی برخوردار است و نیاز به صرفه جویی وجود دارد بنابرین از رادیاتور برای خنک کردن آب استفاده میکنیم و توانسته ایم تا ۳۵ درصد مصرف آب را کاهش دهیم.

وی تشریح کرد: با توجه به انکه در کارخانه چادرملو آب بسیار سنگینی تولید می‌شود توانستیم این اب را پاک کرده و به این ترتیب میزان آب مصرفی را کاهش دهیم که این مهم بعدا اتفاق نمی‌افتاد.

نوریان در اتلهه گفت: در گذشته فلوکولانت را از فرانسه تهیه می‌کردیم که با تتوانات دو شرکت به دایر و اصفهان و همکاری با آنها توانستیم کل فلوکلانت مصرفی را در داخل کانتری تهیه کرده و از سایر کانتریها بی‌نیاز شویم.

وی افزود: درکارخانه گندله سازی ۶۸ درصد ماشین آلات و تجهیزات و حدود ۱۵۴۰ قطعه ساخت داخل است.

همچنین ۷۰ درصد تابلو برقی و ۵ درصد قطعات مکانیکی در منطقه یزد تهیه می‌شود و در فولاد نیز ۵۳ درصد تجهیزات داخلی است.

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *