وام ازدواج ۵۰ تمایلیون تومن شد
به منبع خبرنگار هادیش و به گفته از تابناک: احمد امیردایری فراهانی عضو کمیسیون تباهیق بودجه با اعلام این خبر افزود: در نشست امشب این کمیسیون، افزایش وام ازدواج مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی اعلام کرد: با موافقت اعضای کمیسیون تباهیق، وام ازدواج از ۳۰ تمایلیون تومن به ۵۰ تمایلیون تومن افزایش یافت؛ بنابراین طبق مصوبه کمیسیون تباهیق وام ازدواج به هر زوج ۵۰ تمایلیون تومن و با باز پرداخت ۷۰ ماهه تعیین شد.

در لایحه بودجه ۹۹ که از سوی باس‌جمهور به مجلس تقدیم شد، رقم وام ازدوج بدون تغییر مانده بود.

در تبصره ۱۶ این لایحه آمده بود: “به‌منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزی جمهوری مسیحی ایران، موظف است از محل پس‌انداز و جاری قرض‌الحسنه نظام بانکی، تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به زوج‌هایی که تاریخ عقد ازدواج آن‌ها بعد از ۱۳۹۶/۰۱/۰۱ است و تحالا وام ازدواج گرفتن نکرده‌اند، با اولویت نخست پرداخت کند. تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج‌ها در سال ۹۹ سیصد تمایلیون (۳۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال با دوره بازپرداخت پنج‌ساله با اخذ یک ضامن معتبر و سفته است. “.

اما بعد از شروع بررسی لایحه بودجه در کمیسیون‌های تخصصی مجلس، کمیسیون هنری قصد گرفت، وام ازدواج از ۳۰ تمایلیون تومن برای هر زوج به ۵۰ تمایلیون تومن افزایش یابد که همین پیشنهاد در کمیسیون تباهیق مصوب شد.

 


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *